Návody na stahování

Homepage

Hacknutí pomocí SMS = Je to možné ?


Německý hacker Tobias Engel objevil způsob, jak zablokovat příjem SMS a MMS zpráv na mobilních telefonech s operačním systémem Symbian Series 60 od Nokie. Stačí k tomu na mobilní telefon zaslat speciálně vytvořenou SMS zprávu. Celý postup, jak mobilní telefon zablokovat navíc Engel zveřejnil na svých internetových stránkách.


Mobil je zablokován ve chvíli, kdy uživatel otevře speciálně vytvořenou SMS zprávu. Zpráva přitom neobsahuje žádný virus, pouze přesnou konfiguraci běžně používaných znaků.

Zablokovaný telefon je možné opravit pouze továrním nastavením, které smaže veškerá data v telefonu, včetně kontaktů, poznámek v kalendáři a dalších uložených souborů.

Vytvoření speciální zprávy přitom není vůbec složité. V podstatě se stačí řídit návodem, který Engel zveřejnil na svých stránkách.

Zablokovat přístroj jde i u jiných výrobců, tvrdí odborníci :

Podle výrobce bezpečnostních systémů a antivirových programů F-Secure se navíc chyba nemusí týkat pouze mobilních telefonů značky Nokia.

Stejným defektem by po příjmu SMS zprávy podle něj mohly být postiženy také mobilní telefony Sony Ericsson.

Zástupci společnosti Nokia připustili, že na chybu prozatím neexistuje žádná ochrana. Zároveň však doplnili, že závadu nepovažují za nijak závažnou.

Zdroj : Novinky.cz

 


Překlad umožnil Google Translate ( neupraveno )
Dokument .txt v českém znění jak hacknout pomocí SMS :

http://uloz.to/1153192/cz_txt_Tobias_Engel.txt

V originálním Anglickém jazyce :

http://uloz.to/1153202/eng_txt_Tobias_Engel.txt

 

Video Tobiase Engela zvěřejněné na serveru Youtube.com :

http://www.youtube.com/watch?v=PisCvhY6uZ8

 


 

Poslední komentáře
06.10.2016 15:05:47: www.dedra-katalogy.cz Dedra aktuální katalog, slevy, registrace dedra Po registraci slevy až 23%, ne...