Návody na stahování

Strong DC ++

Stahování

Poté, co máme vše nastaveno, můžeme začít se stahováním. Nejprve klikneme na ikonu, kterou vidíte na obrázku.

DC_stahovani_1

Zobrazí se seznam hubů. Pokud jste při nastavování postupovali podle návodu a jako seznam hubů zvolili http://hub.unas.cz/list.txt, vypadá váš seznam takto:

DC_stahovani_2


Důležitý je pro nás u každého hubu údaj ve sloupci Description. Ten nám udává minimální počet nasdílených dat, které musíme míst, abychom se mohli připojit na hub. Vybereme si tedy hub, na který se můžeme dostat, 2x klikneme na jeho název a tím se na něj připojíme.

Poté, co se připojíme na hub, se objeví okno a v dolním panelu objeví další záložka s názvem hubu, která bude zeleně ohraničená, jako na obrázku, pokud bylo naše připojení úspěšné.

DC_stahovani_3

Pokud nyní klikneme na záložku s názvem Public Hubs, přepneme se zpátky na seznam hubů, odkud se můžeme připojit na další hub. Takto můžeme být na více hubech, ovšem u většiny českých hubů je maximální limit 1 hub/1 slot. Se sloty jsme se setkali v minulé části při nastavování DC++. Počet slotů udává, kolik lidí si od vás může najednou stahovat. Čím více lidem dovolíte, aby si od vás stahovali, na tím více hubech můžete být a můžete se tedy dostat k více souborům, které si můžete stáhnout.

Poté, co si vybereme pár hubů a připojíme se na ně, můžeme začít se stahováním souborů. Nejprve klikneme na ikonu lupy.

DC_stahovani_4

Ojeví se nové okno. Do políčka Search for napíšeme název souboru. Pokud obsahuje název háčky a čárky je většinou lepší psát ho bez nich. Z nabídky File type vybereme typ souboru. Pokud se jedná o mp3, zvolíme Audio, pokud chceme stáhnout film, zvolíme Video atd. Nakonec stihneme talčítko Search.

DC_stahovani_5

Objeví se seznam nalezených souborů. Zde už jen klikneme 2x na požadovaný soubor a ten se začne stahovat. Po dokončení stahování se stažená data objeví ve složce, kterou jsme si zvolili v nastavení.

Žádné komentáře